phone number
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-2645340
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
Explanation
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרופ' ראובני חיים-רופא עור ואסתטיקה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

רופא עור ילדים

 
 
רופא עור ילדים הוא רופא מומחה אשר אליו פונים לטיפול בבעיות עור שכיחות וייחודיות המופיעות בקרב תינוקות, ילדים ומתבגרים.
 

מהי הגישה הטיפולית לבעיות עור בילדים?

 
למעלה משלושים אחוזים מכלל הביקורים במרפאות ילדים הנם בגין בעיות עור.
כאשר הורה מגיע עם בעיית עור בתינוק ילד או מתבגר לרופא עור ילדים, הרופא משלב בתהליך האבחון מספר נתונים שיכולים להשפיע על האבחנה והטיפול: גיל, משקל, רקע גנטי של המטופל, מחלות שקיימות במשפחה, מחלות בבית הספר או בגן, קשר לתזונה וכן היבטים רגשיים או חברתיים כמו מצבי רוח, הרגשת בטחון וכדומה.
לצד הטיפול בבעיה שנוצרה יציע הרופא גם טיפול מונע שיעזור למנוע הישנות של בעיות שונות בהמשך.
 

כיצד רופא עור ילדים מאבחן בעיות עור?

 
אתם מגיעים עם הילד או הנער למרפאה. הרופא יאבחן את התופעה בתהליך שכולל מספר שלבים. ראשית יערוך הרופא תשאול רפואי – אנמנזה. לאחר מכן הוא יבדוק את הילד ואת הנגע בגינו אתם מגיעים. לעיתים, לפי הצורך יערוך הרופא אבחון דרמוסקופי לנגעי עור פיגמנטריים ונקודות חן.
 

אבחון, טיפול והדרכה ע''י רופא עור לילדים

 
לאחר תהליך האבחון יוכל הרופא להציע טיפול בטוח , עם יעילות מוכחת, בבעיה הרפואית בהתאם לגיל התינוק/ילד/מתבגר (לדוגמא: טיפול בקרם/משחה/ג'ל ייעודי לבעיה, טיפול תרופתי פומי (בבליעה) המותאם לגיל ולמשקל, בחירת אנטיביוטיקה מותאמת לגיל, בחירת טיפול באקנה למתבגר ועוד) ובעיקר יציע טיפולים חדשניים אפקטיביים ומותאמים לילד המבוססים על מחקרים בקרב ילדים.

כמו כן ידריך הרופא את ההורים בדבר היתרונות והחסרונות בכל טיפול, הן במקרים חריפים והן במחלות כרוניות, אשר יאפשר לכם, ההורים, להתמודד עם התופעה ולרפא אותה ביעילות רבה ככל האפשר.
 

באילו תופעות מטפל רופא עור ילדים?

 
בתחום רפואת העור בקרב ילדים ומתבגרים יש מגוון רחב של תופעות ובעיות ייחודיות. להלן חלק קטן מהתופעות השכיחות והמוכרות אשר רופא עור ילדים יאבחן ויציע את הטיפול החדשני ביותר והבטוח ביותר בהתאם להנחיות המקצועיות בתחום רפואת הילדים בארץ ובעולם:

 • טיפול באטופיק דרמטיטיס (טיפול באסטמה של העור) - אחת המחלות השכיחות בתחום רפואת העור בילדים הינה אטופיק דרמטיטיס. מדובר על פריחה שכיחה ביותר בתינוקות ובפעוטות. שמאופיינת בגרד מתמשך וחוזר, עור יבש, עקיצות, זיהומי עור, אי שקט, בעיות שינה, בעיות ריכוז, תסכול של ההורים ועוד.
  מדובר על רגישות מיוחדת שגורמת לגירויים ולפגיעה בעור. יש מגוון פתרונות ועצות שיוכלו לסייע למטופל ולבני המשפחה שלו להתמודד עם התופעה. בין היתר יש לבחור מוצרי טיפוח ותרופות המתאימים לעור וכן לטפל בהתאם.

 • נגעים מולדים – לא פעם נולד תינוק עם נגע כמו שומה או המנגיומה. רופא עור יבדוק את הנגע, יקבל מידע על גיל הופעת הנגע, רקע משפחתי ועוד. על סמך מידע זה יקבע מהו הטיפול המומלץ, בהתאם לחידושים האחרונים בתחום רפואת הילדים, האם יש צורך במעקב, באילו מקרים מומלץ על טיפול מידי, מידת הסיכון במתן הטיפול ומתי במקרים אחרים יהיה צורך לערוך מעקב כדי לבדוק כיצד הנגע מתפתח, מתי כדאי לשקול התערבות ניתוחית או אחרת.

 • טיפול באקנה – אחת התופעות המטרידות ביותר בקרב בני נוער ומתבגרים היא אקנה. מדובר על פצעי בגרות שמופיעים על הפנים בגב ובאזור הכתפיים. לפצעים השפעה על המראה האסתטי של המתבגר, איכות חייו, בטחון עצמי, תחושת תסכול ופגיעה במצב רוחו עד דיכאון.

  העובדה שהפצעים פוגעים במראה של המטופל יוצרים מצב בו המטופל מעוניין בריפוי מהיר, להקל על המצב ולמנוע הישנות של הבעיה הרפואית, ככל שהטיפול מוקדם יותר ניתן להימנע מנזקים קבועים לעור (צלקות פיגמנטציה).
  רופא עור יוכל להדריך ולהציע דרכים לשיפור המצב. טיפול ברואקוטן או בתרופות ייעודיות אחרות.

 • דלקות עור וגרד – יש גורמים שונים שעלולים לגרום לדלקות עור וגרד. כמו סבוריאה עקיצות, פריחות על רקע רגישות לתרופות ,אוכל, ועוד.. בתחילה יש לאתר את הגורם לדלקת, לבצע את הבדיקות הנדרשות, ואז להתאים את הטיפול לבעיה.

 • יבלות – בדר"כ ממקור וירלי. היבלות הן נגע עור מטריד , לעיתים כואב, גורם אי נוחות, שיש לטפל בהן כדי להעלים אותן. אבחון סוג היבלת מאפשר בחירה נכונה ומתאימה כמו חנקן נוזלי או באמצעות טיפול תרופתי מתאים.

 • פריחות – נפוצות בקרב תינוקות וילדים ובכל גיל .. חלקם עם גרד טורדני..הפריחה עלולה להגרם מזיהומים וירלים חיידקים, פטריות או מאלרגיות. דוגמא פשוטה : תפרחת חיתולים חריפה שיכולה להגרם ע"י גירוי להפרשות באיזור חיתולים. לעיתים קרובות גם זיהום פטרייתי נלווה שאיננו מאובחן או מטופל כראוי מונע את ריפוי העור.

 • בעיות פגמנטציה שכיחות – כמו במקרה של ויטליגו ( מחלה אוטו אימונית ), כתמי קפה מלידה ( לעיתים מחלה תורשתית ) או נגעים בהירים (יובש ,חשיפה לשמש, יובש). אבחון נכון מונע טיפול מיותר, חרדות, ונותן תחושת ביטחון לילד ומשפחתו. בכל אבחון יש צורך ישקל הצורך במעקב, הנחיות לטיפול, הסיכוי לריפוי.

 • קרחות בראש – קרחות בראש עלולות להתרחש בגין גורמים שונים כמו זיהומים פטרייתיים, חסרים תזונתיים, בעיות נפשיות וכן על רקע אוטו אימוני. לאחר אבחון מדויק יציע רופא עור מומלץ לילדים את הטיפול היעיל והבטוח למקרה הספציפי.
 •  
  צרו קשר כאן או התקשרו למרפאתו של פרופ' ראובני רופא עור ילדים מומלץ ומקצועי
  לפרטים נוספים ו/או לקביעת תור