phone number
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-2645340
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
Explanation
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרופ' ראובני חיים-רופא עור ואסתטיקה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

נשירת שיער – PRP טיפול בטסיות

 
 

נשירת שיער התקרחות – רקע

 
נשירת שיער הינה תהליך טבעי. נשירה של כ 100-200 שערות ליום נורמלית. התקרחות בגברים: התקרחות מושפעת מההורמון DHT השייך לקבוצת האנדרוגנים. הורמון זה מתחיל תהליך של הזדקנות זקיק השערה, במהלכו השיער הולך ומדלדל עד למצב של קרחת. מקור ה- DHT הינו הורמון הטסטוסטרון, הורמון גברי.
 

גורמים לנשירת שיער והתקרחות

 
גנטיקה היא הסיבה העיקרית לנשירת שיער והתקרחות גם בגילאים צעירים.
הסיבה היא השפעת הורמון ה) DHT ממקור טסטוסטרון שגורם להזדקנות של זקיק השיער). הנטייה על רקע זה עוברת בתורשה.
תזונה לקויה ללא ברזל או ויטמינים מכל סיבה שהיא.
מחלות עור- שמנוניות יתר, יובש וקשקשים
 

כיום רק 3 שיטות קונבנציונליות לטיפול בנשירת שיער: מינוקסידיל. פרופסיה. השתלת שיער.

 
 

תרופת הפרופסיה (פינסטריד 1 מ”ג)

 
מעכבת את האנזים 5 אלפא רדוקטאז מסוג 2 (5 Alpha Reductase type 2) ועל ידי כך היא גורמת לירידת רמת ה- DHT בקרקפת, דבר המביא לחידוש זקיקי השיער ותהליך הצמיחה הטבעי של השיערה.
בקרב גברים שהשתתפו במחקרים קליניים, פחות משני אחוז דיווחו שעקב נטילת פרופסיה חלו תופעת לוואי של ירידה בחשק המיני, ובנוסף ניכר סיכון קטן בהפחתת נפח הזרע ובלוטת הערמונית קטנה. בדר"כ התופעות הפיכות עם הפסקת הטיפול.
 

מינוקסידיל

 
תפקידה להגביר את הספקת הדם לזקיקי השיער ועל ידי כך היא ממריצה צמיחת שיער משנית בנוסף לחיזוק השיער הקיים. הטיפול אסור במקרה של רגישות־יתר לתרופה, לפני גיל 18 ואחרי גיל 65, במקרים של כווייה, של דלקת, של גירוי או של כאב בקרקפת וכן במקרה של נשירת שיער לא תורשתי, אנשים שסובלים ממחלת לב, כלי הדם או לחץ דם גבוה חייבים להיות בהשגחה רפואית במשך כל זמן הטיפול. בנוסף התרופה עלולה לגרום לגירוי בקרקפת או לפריחה קלה.
 
 
 
נשירת שיער - PRP
 
 
 
 

טיפול השתלת שיער

 
הוא טיפול כירורגי הכרוך בביצוע הרדמה מקומית של האיזור.
הטיפול בטוח, יעיל, נשמר לכל אורך חיי המטופל/ת. התהליך כולל לקיחת שיער מהחלק האחורי של הקרקפת והעברתו לחלק הדליל. בהמשך השיער גדל באופן טבעי ובצורה רגילה לכל אורך חיי המטופל.
 

טיפול לא קונבנציונלי בנשירת שיער:

 
הטיפול בפלזמה עשירה בטסיות - (PRP - Platelet Rich Plasma) - בעל אחוזי הצלחה גבוהים. השיטה הוזכרה לראשונה בספרות המדעית ב- 1954. מאז, התרחב השימוש בה לתחומים נרחבים כגון: אורתופדיה, פציעות ספורט (פציעות שריר - שלד, גידים, מפרקים, עצמות, סחוס) ועוד.
טיפול בטסיות, הינו בטוח, יעיל, דורש טיפולים חוזרים, איננו מיועד לטיפול בנשירת שיער על רקע גנטי . מבוסס על הזרקת טסיות מהפלזמה המופקת מהדם של המטופל עצמו.
לאחר שנוטלים מהמטופל דגימת דם, מפרידים את הכדוריות הלבנות ומזריקים אותן לעור הקרקפת, במטרה שהחלבונים (GROWTH FACTORS ) שנמצאים בטסיות הדם יגרמו לעצירת הנשירה ולהתחדשות הצמיחה. טכניקות של הצערת העור וטיפול בנשירת שיער שבהן משתמשים ב - PRP נמצאות בשימוש נרחב בכל העולם. השימוש העדכני החדשני ביותר ב- PRP כולל התוויות קוסמטיות – אסתטיות.
לארץ נכנסה שיטה זו לתחום הטיפול ונשירת שיער + הצערת העור לפני כ-6 שנים.
 

תהליך הטיפול

 
לוקחים כ-20 מ"ל דם ורידי, בדיוק כפי שלוקחים דם לכל בדיקת מעבדה, מהזרוע.
בהמשך, מבחנה מיוחדת, המכילה ג'ל הפרדה , שמכילה את הדם ומונחת בצנטריפוגה, לסרכוז במשך 10 דקות, ניתן להפריד בין הטסיות לשאר כדוריות דם אדומות ולבנות שבדם, בתום ההליך ניתן לשאוב את פלזמה שמכילה טסיות ולהזריק אותה חזרה לאיזורי פנים או שיער הדורשים טיפול.
טסיות בעור עוברות תהליך שפעול שבמהלכו משתחררים חלבונים מעוררי צמיחה , ומשפיעים על צמיחת שיער וקולגן (בעור הפנים) .
הפלזמה העשירה בטסיות מוזרקת בטכניקת מזותרפיה רגילה. תהליך ה - Rejuvenation נמשך כ-180 יום, וההשפעה הקלינית לזמן ארוך יותר.
 

בחירת מטופלות/ים בתחום נשירת השיער והפנים

 

למי מיועד הטיפול בנשירת שיער?

 
הטיפול בנשירת שיער מיועד לגברים ונשים בכל הגילאים הסובלים מהתקרחות שאיננה על רקע גנטי. לפני טיפול יש לבצע בדיקות דם עדכניות הללו: ספירת דם, רמת ברזל, רמת פריטין TSH, ויטמין B121 וחומצה פולית.
הטיפול מתבצע במרפאה לכל סוגי ההתקרחות האחרים כולל התקרחות מוקדית (alopecia areata)
 

בחירת מטופלות/ים בתחום הצערת העור

 
החל מגיל 30 לערך עור הפנים מתחיל לאבד מהאלסטיות שלו ומתחיל להידלדל. הליך זה מושפע ומזורז ע"י חשיפה לקרינת שמש, סגנון החיים שלנו (בעיקר עישון) וע"י מחלות. לכן החל מגיל 40-30 מטרת הטיפול העיקרית היא Rejuvenation ומניעה של הרס הקולגן, וגירוי מחדש ליצירת קולגן ואלסטין, וניסיון לעצור את תהליך ההזדקנות.לפיכך, מומלץ על טיפול אחד כל שנה-שנתיים. החל מגיל 50-40: מומלץ להתחיל בשני טיפולים בהפרש של חצי שנה. בהמשך טיפולי תחזוקה פעם בשנה.
 
התוויות נגד לטיפול ב PRP כוללות מחלות עם אבנורמליות בטסיות, ספירת טסיות נמוכה, דלקות באזורים המיועדים להזרקה, מחלות חום, מחלות כרוניות של הכבד וטיפול בנוגדי קרישה .מומלץ להפסיק לקחת נוגדי קרישה (אספירין, קומדין) כשבוע לפני הטיפול.
מניעת כאב בהזרקה - ע"י מריחת קרם הרדמה מקומי חזק פי 3 מ - EMLA למשך 45-30 דקות לפני ההזרקה. גם בפנים וגם בטיפול בקרקפת.
תופעות לוואי פנים וקרקפת- נדירות. יתכנו שטפי דם קלים מהזריקות, אילו יעלמו תוך ימים ספורים. תיתכן אדמומיות שתיעלם בדר"כ תוך 2-3 ימים.

 
מוזמנים לצפות בפרופ' עמוס גלהר, מסביר על טיפול ה - PRP בתוכניתו של פרופ' רפי קרסו.

 
טיפול PRP
 
לשאלות ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר דרך האתר או להתקשר למרפאה.